Aktualności do końca 2018
WIGILIĘ CZAS ZACZĄĆ
Na lekcji z języka angielskiego pod kierownictwem Pani mgr Aleksandry Magiery śpiewanie piosenek świątecznych głównie po angielsku.
12 grudnia 2018 odbył się "SZKOLNY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM"
WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
DZISIAJ PRÓBNA MATURA - JĘZYK POLSKI
Dzisiaj - 19 listopada 2018 roku odbył się kolejny Szkolny Turniej Szachowy.
SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM 2018
MATURA PRÓBNA z OPERONEM 20.11.2018 (wtorek) 9:00 - Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut)
14:00 - Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)
MATURA PRÓBNA z OPERONEM 21.11.2018 (środa) 9:00 - Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut)
14:00 - Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)
MATURA PRÓBNA z OPERONEM 22.11.2018 (czwartek) 9:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)
14:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)
MATURA PRÓBNA z OPERONEM 23.11.2018 (piątek) 9:00 - Egzamin z przedmiotów dodatkowych (180 minut)
UROCZYSTY APEL
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI!
Dla Dyrekcji Szkoły i Całego Grona Pedagogicznego oraz dla Pracowników szkoły najserdeczniejsze życzenia składają uczniowie!
SZKOLNE ELIMINACJE MARSZÓW NA ORIENTACJĘ
6 marca 2018 odbył się szkolny turniej w badmintonie. W turnieju wzięły udział delegacje trzech klas. Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Sęk, drugie Jakub Krakowski a trzecie Konrad Drabik.
TURNIEJ SZACHOWY 2018
PROWADZĄCY, DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ UCZNIOWIE NIEPUBLICZNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO "NAD INĄ" W STARGARDZIE SKŁADAJĄ WSZYSTKIM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE!
SZKOLNA WIGILIA 2017
KOLĘDY PO ANGIELSKU 2017
UBIERANIE CHOINKI 2017
Mikołajki 2017
PRÓBNA MATURA 2017
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS 1
11 LISTOPADA 1918
Odzyskanie niepodległości 1918 to narodowe święto obchodzone 11 listopada 1918 , na pamiątkę odzyskanie niepodległości po latach zaborów dokonanych przez Prusy, Rosję i Austrię.
Najważniejsze fakty związane z tym okresem to: Królestwo Polskie (utworzenie), Tymczasowa Rada Stanu, Rada Regencyjna, Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej czy powstanie wielkopolskie w Poznaniu.
Odzyskanie niepodległości 1918 uznaje się za przełomowe wydarzenie w dziejach polskiej historii po I wojnie światowej. 11 listopada 1918 roku przyniósł Polsce upragnioną niepodległość oraz wiele rozwiązań politycznych. Powstała w jego wyniku Rada Regencyjna oraz Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej sprawowały władzę zwierzchnią nad terytorium byłego Królestwa Polskiego.
To Rada Regencyjna powierzyła naczelne dowództwo nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, z kolei Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej 7 listopada 1918 proklamował utworzenie Polskiej Republiki Ludowej. Odzyskanie niepodległości 1918
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona przez sejm z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 r. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym w Polsce i Europie organem, który miał charakter ministerstwa oświaty publicznej. Zwyczajowo ten dzień nazywany jest Dniem Nauczyciela.
27 września odbył się szkolny dzień turystyki w Rezerwacie "Żabie Uroczysko na Ziemi Stargardzkiej". Była piękna pogoda, ognisko, rajd, marsz na orientację i pieczenie kiełbasek.
18 września w ramach lekcji historii młodzież złożyła wizytę w Archiwum Państwowym w Stargardzie. Uczniowie poznawali sposoby posługiwania się danymi zawartymi w aktach archiwalnych.
7 września odbyła się w naszej szkole lekcja j. polskiego w ramach Narodowego Czytania Wesela Wyspiańskiego. Uczczono w ten sposób rocznicę śmierci autora.
W dniu dzisiejszym 26.04.2017 odbyła się uroczystość nadania najstarszej szkole niepublicznej w Stargardzie nowej nazwy – NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W STARGARDZIE”NAD INĄ”.
W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, rodzice, uczniowie i licznie przybyli goście. Dyrektor szkoły mgr Tadeusz Płowens przypomniał kilka faktów z historii szkoły oraz dokonał odsłony tablicy z nową nazwą szkoły. Uczniowie przygotowali na tą okoliczność program artystyczny w którym wzięli też udział goście. Gościnnie wystąpiła NailahWitha uczennica 4 Gimnazjum w Stargardzie oraz Mariusz Mario Zarzeczny - wokalista, harmonijkarz, absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie,laureat nagrody prezydenta - animator- twórca kultury w Stargardzie.
W programie artystycznym uczestniczyła Agata Smoliga wykonując 4 utwory,na skrzypcach grała Nela Szymańska a wiersz napisany przez uczennicę 3 klasy Agnieszkę Tołoczmańską recytowała jej koleżanka Ania Gajda. W imieniu rodziców wystąpiła Pani Maja Lis mama Czarka już niedługo naszego absolwenta.
Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich chętnych do nauki w naszej szkole. Nabór odbywa się cały rok szkolny – serdecznie zapraszamy, szczególnie tegorocznych absolwentów gimnazjów.
23 marca 2017 dyrektor szkoły – pan Tadeusz Płowens zorganizował nam wycieczkę pieszą w Góry Bukowe. Wielu z nas mieszkając tak blisko Gór Bukowych nie było nigdy w tym rejonie. Góry Bukowe zachwyciły nas swym urokiem. Szczególnie podobało się nam Jeziorko Szmaragdowe. Brakowało nam tylko słońca i zieleni. Postanowiliśmy, że wybierzemy się tam jeszcze raz w czerwcu.
8 marca Dzień Kobiet
Tajemnicą jesteś z księgi czarów zbiegłą,
mgłą zaklętą, przez którą nieliczni tylko przejdą.
Kobieto, puchu marny, a nie do zdobycia,
kobieto -ile w tym słowie jest piękna, miłości i życia.
Dla dziewcząt, które znam
moc życzeń dzisiaj mam
dużo zdrowia szczęścia i miłości
oraz kwiatów i radości,
niechaj się to niesie na cały kraj
dziś dla pań wszystko naj.. naj... naj.
24 marca na lekcjach w-f odbyła się już kolejna lekcja tańca. Uczyliśmy się kroków do popularnych tańców tańczonych parami i nie tylko. Będą następne takie lekcje. Cieszymy się – to jest to czego oczekujemy na lekcjach w-f.
Lekcja WF na śniegu :)
20 grudnia 2016 odbyła się szkolna impreza – angielskie piosenki bożonarodzeniowe. Klasa II przygotowała zestaw przepięknych kolend i piosenek bożonarodzeniowych w języku angielski.
NA LEKCJACH I PRZERWACH -MIGAWKI
DZIĘKUJEMY MARCELINIE ZA PRZYGOTOWANIE ANDRZEJEK!
Impreza była wspaniała i długo pozostanie w naszej pamięci. Teraz tylko pozostanie na czekać na spełnienie tych wszystkich wróżb - oby tych dobrych i oczekiwanych.
Dzisiaj na uroczystości w VI LO w Szczecinie Agnieszka Tołoczmańska odebrała z rąk Wicekuratora Oświaty w Szczecinie dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów.
https://www.facebook.com/nlopanz/videos/1908752406012590/
https://www.facebook.com/nlopanz/videos/1908757666012064/
https://www.facebook.com/nlopanz/videos/1908787026009128/
Zbliża się Mikołaj a potem magiczne Święta. Niech ta piosenka świąteczna będzie pierwszymi moimi życzeniami dla Was!
Tę piękną piosenkę śpiewa Ilona Rybak kiedyś członkini zespołu Nana ze Stargardu obecnie członkini zespołu Bajm.
https://youtu.be/lT1D8jyrXOI
https://youtu.be/FCljTmyd87k
A oto nasza artystka Cecylia Wróbel a i jej najnowsza praca.
Cecylia Wróbel z kl.3 przygotowała grafikę jako zdjęcie profilowe naszej szkoły na Facebooku.
Próbna Matura
15 listopada odbyło się w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym "WIELKIE CZYTANIE".
W połowie listopada przypada w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Święto Szkoły. Uczniowie klasy 1 składają uroczyste ślubowanie a dyrektor szkoły wręcza tablety będące pomocami naukowymi w codziennej nauce w szkole i w domu.
11 listopada 2016 rok to 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie 11 listopada? Co się wydarzyło 11 listopada 1918 roku?
Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku, gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała wolność. Właśnie dlatego obchodzimy Dzień Niepodległości.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy. 11 listopada 1918 po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa.
Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnia przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Marszałek Piłsudski w tym dniu został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich. Po negocjacjach Piłsudskiego z Centralną Radą Żołnierską 11 listopada 1918 r. wojska niemieckie zaczęły wycofywać się z Królestwa Polskiego. W nocy żołnierze rozbroili niemiecki garnizon, który stacjonował w Warszawie. Dzień później, 12.11. 1918 Rada Regencyjna powierzyła Piłsudskiemu misję tworzenia rządu.
Młodzież Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego przeprowadziła uroczystą akademię z okazji Święta Wyzwolenia 11 listopada.
Dziś Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Święto 14 października obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Jak co roku 14 października w 243. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej.
czytaj całość >>>>
1 września 2016.
Nowy rok szkolny rozpoczęty. Dyrektor szkoły powitał uczniów a szczególnie tych z pierwszej klasy.
Lekcja w Muzeum - styczeń 2016
Konkurs Książka w Malarstwie - styczeń 2016
Konkurs ortograficzny - styczeń 2016
W dniu 27 stycznia odbyła się kolejna lekcja biblioteczna w Książnicy Stargardzkiej gdzie młodzież NLO ćwiczyła wyszukiwanie konkretnych pozycji czytelniczych. Lekcję przygotowała Pani Irena Pytlik.
Jak nie studia , to co ?
Dnia 20.01. 2016 r. w ramach preorientacji zawodowej odbyło się spotkanie uczniów klasy III z przedstawicielką Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Stargardzie , które jest największą siecią szkół policealnych w Polsce . Tematem spotkania był wybór zawodu i rynek pracy .W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z bardzo bogatą , urozmaiconą i dostosowaną do potrzeb rynku ofertą edukacyjną oraz dowiedzieli się , że do przyjęcia do szkoły policealnej „ Żak „ nie jest potrzebna matura , tylko świadectwo ukończenia szkoły średniej . Każdy uczeń może rozpocząć naukę na wybranym przez siebie kierunku . Naukę na niektórych kierunkach można pobierać za darmo lub za niewielką opłatą .Koordynatorem spotkania była pedagog – Janina Gargas
Próbna Matura
Szkolna Wigilia
Góra grosza
Samorząd szkolny postanowił wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Wprawdzie ze względu na niewielką ilość młodzieży w naszej szkole góra była tylko pagórkiem ale przecież liczy się chęć i intencja.